Bursa’da LGS’ye Hazırlık Kursları

Bursa İstanbul Kurs Merkezi’nde LGS hazırlık kursları çerçevesinde 7. ve 8. sınıflara eğitim verilmektedir. Her sınıf düzeyinde hafta içi ve hafta sonu programlarıyla öğrencilere geniş bir tercih yelpazesi sunduğumuz  LGS  programında öğrencilerimiz, Milli Eğitim müfredatına uygun, sınıf etütleri, ek ders çalışmaları ve birebir etüt uygulamalarıyla bilgisayarlı ve  projeksiyonlu sınıflarımızda görsel efektlerden yararlanarak eğitim alırlar.

Rehberlik servisi tarafından hazırlanan haftalık çalışma programları çerçevesinde her öğrenci belirlenen hedefte soru ve konuya belirli bir disiplin ve program çerçevesinde çalışır. Bu programların takip ve kontrolü ise rehberlik servisi ve danışman sınıf öğretmenleri tarafından haftalık olarak yapılır ve gerekli görülen durumlarda veliler  Veli Bilgilendirme Sistemi ile bilgilendirilir. Özellikle ilköğretimde başarının öğrenci ve kurs kadar velinin de bilinçli ve düzenli bir takibine bağlı olduğu gerçeğinden hareketle velilerimiz düzenli olarak bilgilendirilir. Deneme sınavlarından sonra gerekli görülen hallerde veliler kurs merkezimize davet edilerek öğrenciyle ilgili ayrıntılı bilgi verilir. Bunun dışında bir dönemde en az 3 kez veli görüşmeleri gerçekleştirilerek her öğrencinin başarı grafiği hızlı ve düzenli bir şekilde takip edilir.

LGS gruplarında 2 Hafta da bir deneme sınavıyla öğrencilerin gelişmeleri, başarı durumları devamlı olarak takip altında tutulur. Bu sayede öğrencilerin ihtiyacı olan ek çalışmalar, giderilmesi gereken eksiklikler en hızlı şekilde tespit edilir ve gerekli tedbirler zamanında alınır. Tüm gruplarımızda uyguladığımız Ödev Takip Sistemi özellikle LGS gruplarında eşzamanlı bilgilendirme yöntemiyle velilere aynı gün bilgi verme üzerine kurulmuştur. Bu sayede yapılmayan ödevler aynı gün velilerimize bildirilir ve yoğun bir iş temposu altında ayrıca bir takip sağlama fırsatı bulamayan velilerimiz, öğrencilerimizin her türlü çalışma ve programından anında haberdar olur.

Bursa  İstanbul Kurs Merkezi’nde etkin bir rehberlik hizmeti, uzman bir kadro ve kaliteli yayınla LGS gruplarında başarı beklenen bir sonuçtur. Kısacası Bursa İstanbul Kurs Merkezi’nde LGS öğrencisi olmak başarıyı şansa bırakmamaktır.

  • – Birebir Etüt Sistemi
  • – Farklı Yayın Grupları
  • – Birebir Rehberlik Sistemi
  • – Akıllı Eğitim Sistemi 
  • – 1975’ten beri

-Bursa İstanbul Kurs Merkezi

1xbet kayıt1xbet üyelik