Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel yaygın eğitim kurumu olan çeşitli kurslar, özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kursu gibi kurumların da tatil olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, Bakanlığın koronavirüs önlemleri kapsamında, bazı kararlar aldığını, resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim kurumların, 16 Mart Pazartesi gününden 30 Mart Pazartesi gününe kadar iki hafta süreyle tatil edildiğini anımsattı. Selçuk, özel öğrenci barınma hizmeti veren kurumların da 16-30 Mart’ta tatil edileceğini, ancak zorunlu olarak barınma hizmeti alması gereken öğrencilerin bulunması halinde, kurumda barınmalarına yönelik önlemlerin alınacağını belirtti. Selçuk, şunları ifade etti: 

-Özel yaygın eğitim kurumu olan çeşitli kurslar,

-özel öğretim kursları,

-kişisel gelişim kursları,

-sınavlara hazırlık kurslar,

-sosyal etkinlik merkezleri,

-özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları,

-motorlu taşıt sürücüleri kursları,

-iş makineleri sürücü eğitim kursları,

-hizmet içi eğitim merkezleri,

-özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,

-mesleki eğitim merkezleri ile benzeri özel öğretim kurumları da yukarıda belirtilen süre içerisinde tatil edilecek. Ancak bu kurslarda eğitimini tamamlayıp işe girmek için belge almayı bekleyen kursiyerlerin mağdur edilmemesi için sınavlara girmeleri sağlanacak” Bu doğrultuda bursa’da bulunan kurs merkezleri de

Bursa İstanbul Kurs Merkezi / Sınavlara Hazırlığın Adresi

Etiketler:
1xbet kayıt1xbet üyelik